19

Zmiany w Programie Płatnik -od kwietnia

Zmiany w Programie Płatnik -od kwietnia

ZUS poinformował, że od 2 kwietnia 2016 r. w programie Płatnik zostanie udostępniony nowy formularz ZUS DRA, który obowiązywać będzie  od 1.04.2016 r., na którym: zostały rozszerzone pola w celu umożliwienia rozliczenia dużych kwot składek, zostało udostępnione pole 04 w bloku V, w którym będą wykazywane kwoty wypłaconych podwyższeń zasiłków macierzyńskich do wysokości kwoty świadczenia rodzicielskiego.

Dodatkowo program umożliwi także rozliczenie w raporcie ZUS RSA z nowym kodem świadczenia lub przerwy – 329 podwyższenie zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego.

Zmianie ulegną także reguły, według których przebiega weryfikacja sporządzanych dokumentów ubezpieczeniowych w zakresie tzw. 30-krotności. Program Płatnik zostanie zasilony powyższymi zmianami w momencie dokonania aktualizacji słowników i komponentów programu po 1.04.2016 r.

Szerszy opis zmian w programie znajdziecie Państwo na stronie pue.zus.pl/platnik/poradnik.

Natomiast na stronie zus.pl/bip/default.asp?id=180 dostępna jest nowa wersja KEDU formularza ZUS DRA.

Jednocześnie Zakład zwraca uwagę na znaczenie komunikatów o tzw. błędach zwykłych, które pojawiają się przy weryfikacji dokumentów ubezpieczeniowych przed ich przekazaniem do ZUS. Mają one na celu zwrócenie uwagi na sytuacje, w których mogą wystąpić nieprawidłowości po przekazaniu dokumentu, dlatego też warto poświęcić czas na ich wyjaśnienie.

 

Źródło: www.zus.pl, stan z dnia 31 marca 2016 r.

Data publikacji: 31 marca 2016 r.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *